Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1 – TARAFLAR

1.1 – SATICI
Unvanı: ESBİR GIDA VE İHTİYAÇ MAD. PAZ. VE TİC.LTD.ŞTİ
Adresi: Semerciler Mh. Kudüs Cad. Trenyolu 1. Geçit No:50
54900 Sakarya, Türkiye
Telefon : +9 (0264) 271 66 77
Eposta adresi: bilgi@essenjet.com
Satıcı Mersis No: 0-325-0112-73100027
Satıcı E-Posta Adresi: bilgi@essenjet.com
Alıcının İade Halinde Malı Satıcıya Göndereceği Şirket: Müşterinin ürünü satın alırken kullandığı teslimat seçeneği ile geri gönderim yapılır.
Çağrı Merkezi: +90 264 271 66 77

1.2 – ALICI
Müşteri olarak *essenjet.com alışveriş sitesine üye olan kişi. 
Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 2 – KONU VE KAPSAM

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait https://essenjet.com/ internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı ALICI’ların Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

İşbu sözleşme hükümleri; ticari alım satımlarda geçerli olan Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu ve burada sayılmayan genel hükümlere tabi olup, ALICInin korunması hakkındaki kanun taraflar tacir ve esnaf olduklarından, ALICI Kanunu ve ilgili yönetmelikleri uygulanmaz.

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN VE HİZMETİN TEMEL NİTELİKLERİ VE FİYATI

Ürün Kodu ve Adı:

Adet:

Satıcı Unvanı:

KDV Hariç Birim Fiyatı:

KDV Dahil Toplam Tutar:

Toplam Satış Tutarı:

Ödeme Şekli ve Planı:

Kargo Bedeli:

  • Yukarıdaki bölümde bankanıza iletilecek sipariş toplamının kaç taksitle ödeneceği bilgisi bulunmaktadır.
  • Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın inisiyatifindedir ve şirketimizin bilgisi dâhilinde olması durumunda sayfalarımızda kampanyalar hakkında bilgi verilmektedir.
  • Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir.
  • Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünü 3 gün içinde SATICI'ya iade etmek zorundadır. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

Diğer yandan vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Ayrıca, Kredili satış imkanının Bankalar tarafından sadece Banka Müşterisi olan ALICI'ya sağlanması nedeniyle, ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Kredi verme ve detaylı ödeme planınızın oluşturulması Bankanız inisiyatifindedir.

MADDE 4.MALIN TESLİMİ VE TESLİM ŞEKLİ

Teslim Şartları;

Teslimat Adresi:

Teslim Edilecek Kişiler:

Fatura Adresi:

Teslimat ………………………….Essenjet araçları ile Alıcının yukarıda belirtilen adresinde 2 gün  içerisinde elden teslim edilecektir. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün essenjet firmasında beklemiş olması ve/veya siparişin SATICI'ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI'ya aittir.

Kargo Ücreti : ……….. TL olup, kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmekte ve müşteri tarafından ödenmektedir. Ürün bedeline dahil değildir.Essenjet standart dışı boyut ve ağırlıktaki ürün gönderimlerinde ya da kargo bölgesi dışında kalan yerleşim yerlerine yapılan gönderimlerde ekstra kargo ücreti talep etme hakkına sahiptir.

ALICI tarafından bedeli tam ve eksiksiz olarak ödenen ürünler, ALICI’NIN yukarıda belirtmiş olduğu adrese teslim edilecektir. Ürünlerin stoklarda olmaması veya ALICI’NIN teslimat adresini değiştirmesi gibi nedenlerden dolayı süresi içerisinde teslim edilemeyen ürünlerden Essenjet sorumlu tutulamaz.

Essenjet, ALICI’NIN vermiş olduğu teslimat adreslerini doğrulamakla yükümlü değildir. Mal / Hizmet, ALICI’NIN sipariş formunda ve işbu sözleşmede belirtmiş olduğu adrese ve belirtilen kişi / kişilere teslim edilecektir. Paketleme, kargo ve teslim masrafları ALICI tarafından karşılanmaktadır. Kargo ücreti yukarıda yazılı bedel olup, kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmektedir. Ürün bedeline dahil değildir.

MADDE 5.ÖDEME

Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin bedelinin ALICI'nin tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. İstisnai bir durum­da olsa, eğer ürün stok problemi ile karşılaşılırsa müşteri hemen bilgilendirilir, müşterilerinin arzusu doğrultusunda yeni bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir.

Havale ve EFT ile gerçekleştirilen siparişlerin işleme alınma zamanı ödemenin site hesabına ulaştığı andır. Havale ve EFT ile yapılan ödemelerde yaşanabilecek gecikmelerde Essenjet sorumlu tutulamaz.

MADDE 6.  SÖZLEŞME SÜRESİ

Sözleşme tarihi, ALICI tarafından siparişin verildiği tarih olan …./…./…… tarihidir.

Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu 1 ay süre ile devam ederse, taraflardan her birinin, tek tarafı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.

MADDE 7.İADE

ALICI'nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya hakem heyeti kararları ile ALICI’ya bedel iadesine karar verilen durumlarda, ödeme seçeneklerine ilişkin iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

a) Kredi Kartı ile Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü

Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, ALICI ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka ALICI’ya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI’nın kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. ALICI’nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve ALICI iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI’ya nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutarı Banka'ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince ALICI’ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, SATICI'nın Banka'ya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

b) Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü

İade, ALICI’nın tarafınıza ödeme yaptığı hesaba havale ve EFT şeklinde yapılacaktır.

SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde geri öder.

Havale/EFT yoluyla alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI’ya nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutarı Banka'ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince ALICI’ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır.

ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin ayıplı (arızalı, bozuk vb.) halinde veya garanti kapsamında ve şartları dahilinde arızalanması veya bozulması halinde gerekli onarımın yetkili servise yaptırılması için söz konusu ürünler SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.

İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.

MADDE 8 – CAYMA HAKKI

ALICI (ALICI), 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nden cayma hakkına sahiptir.  Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise ALICInin veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak ALICI, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, ALICInin veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,

b) Birden fazla parçadan oluşan mallarda, ALICInin veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,

c) Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, ALICInin veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır. Cayma bildiriminizi cayma hakkı süresi dolmadan essenjet.com ‘da yer alan kişisel üyelik sayfanızdaki kolay iade seçeneği üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. ALICI'nın cayma bildiriminin satıcıya ulaştığı tarihten itibaren 10 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. ALICI işbu sözleşmenin akdedildiği tarihte satıcı tarafından cayma hakkının mevcudiyeti ve süresi hakkında detaylı bilgilendirmenin doğru ve eksiksiz olarak kendisine yapılmış olduğunu açıkça taahhüt etmektedir. ALICI, süresi içinde ve kendisine yapılan bilgilendirme doğrultusunda cayma hakkını kullanmaması halinde işbu hakkını kaybedecek ve bu haktan faydalanamayacaktır.

SATICI, üründe olağan bir gözden geçirmenin ötesinde bir kullanımı olduğunu tespit ederse, ürünü almaz ve bedeli iade etmez. Bu halde ALICI’nın cayma hakkı bulunduğundan bahsetmek mümkün olmayacaktır.Kutulu bir ürünse, ürün kutusuyla ve içinden çıkan garanti belgesi vs. belgeleri ile birlikte iade edilecektir.

Ürün iadesi (cayma hakkı) kullanılması için, öncelikli olarak müşteri hizmetlerine aşağıda bilgileri yer alan adres, faks ve e­mail bildirimde bulunulmuş olması şarttır.

Adres: Semerciler Mh. Kudüs Cad. Trenyolu 1. Geçit No:50
54900 Sakarya, Türkiye

E-mail: bilgi@essenjet.com

Faks: +90 (264) 271 66 77

Ürünün iade olarak gönderilmesi bilgisi, SATICI’ya iletilir. Bu görüşmeden sonra ALICI, iade formu ile birlikte adrese teslimatı yapan kargo şirketi ile  ürünü, (promosyona hak kazanılmış ise, satışa konu edilmiş ürünün veya verilen siparişin mütemmim cüz’ü niteliğindeki promosyon ürünü), ürünün asıl faturasını ve kargo teslim tutanağı örneğini SATICI’ya cayma hakkının kullanıldığına ilişkin bildirimin SATICI’ya yöneltildiği tarihten itibaren 10 gün içinde ulaştırması gerekmektedir. Kısmi veya tam iade hali, promosyon koşulunu değiştirmiş ise, bu durumda promosyon ürün de iade edilmelidir. Promosyon ürün iade edilmez ise, SATICI tarafından normal satışa konu edilerek müşteriye fatura edilir ve isabet eden bedel tahsil edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. SATICI’ya ulaşan ürün belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, ödemesi ALICI’nın kredi kartına/hesabına yapılır. Kredi kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır. Ürün kusurlu olması durumunda iade koşulları, garanti koşulları bölümünde belirtilmiştir.

MADDE 9. AYIPLI VE EKSİK ÜRÜNLERDE UYGULANACAK PROSEDÜR

ALICI, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, satın aldığı Mal/Hizmeti teslim tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde cayma hakkını kullanarak iade edebilir. Şu kadar ki,

9.1 Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünle iade edilemez. 

9.2 ALICI'nın istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler iade edilemez.

9.3 Hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.

Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşme konusu ürünler iade edilemez.

9.4 Basılı ve baskılı ürünler (Kitap,kartvizit,broşür,ilan vb) iade edilemez.

9.5 Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler iade edilemez.

a) Her türlü yazılım ve programlarında, DVD, DIVX, VCD, CD, MD, videokasetlerde,Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri iade edilemez.

b) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmelerde iade yapılmamaktadır.

9.6 Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek içecek tedariki, eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan işlere ait hizmetler iade edilemez.

9.7 Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya ALICIye anında teslim edilen gayri maddi ürün ve hizmetler iade edilemez.

9.8 Cayma hakkı süresi sona ermeden önce müşterinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlerin iade edilemez.

9.9 Satın alınan yazılım ve/veya oyun CD'si ile beraber satılan ürün paketlerinin içindeki yazılım/oyun CD'sinin açılması halinde cayma hakkı kapsamında iade edilemez.

9.10 Kurulum gerektiren ürünler mutlaka Yetkili Servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili Servis dışında açılan ürünler garanti kapsamı dışında kalabilmektedir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilmektedir.

9.11 Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır:

- Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ( kozmetik, kulaklık vb) ürünler  iade alınamamaktadır.
- Her türlü yazılım ve programlar
- DVD, VCD, CD ve kasetler
- Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
- Telefon kontör siparişleri

Garanti Koşulları: Alınan ürünlerin garanti bilgileri ALICI tarafından alımdan önce dikkat edilmelidir. Yerinde servis ve bakım garantisi verilmeyen bir ürün için yerinde servis hizmeti istendiğinde, çeşitli zorluklar ve memnuniyetsizlikler doğmaktadır. Bu gibi durumların yaşanmaması en hassas olunan konudur.

Satın alınan ürünlerin garanti koşulları ithalatçı/üretici firma tarafından sağlanmaktadır. ALICIların ürünlerle gelen ürün kılavuzlarını mutlaka okumaları ya da ürün faturası ile gelen teknik destek danışma hattını arayıp bilgi ­almaları gerekmektedir.

ALICI’nın, ürün kusurlu olması ya da arıza durumunda ürün faturası ile birlikte ürün teknik servislerine başvurması halinde, garanti koşulları kapsamında gerekli hizmeti müşteri yerinde ya da servis noktalarında alabilecektir. ALICI’nın ürün için kendisine en yakın servis noktasına ulaşması için faturası ile gelen ya da sitemizde ilan edilen numaraları araması yeterlidir.

Garanti kapsamında ürün arızasının giderilememesi durumunda, ürünün yenisi ile değişimi/muadil başka bir ürünün temin edilmesi gibi konular ithalatçı/üretici firma sorumluluğundadır.

SATICI ürünü eksiksiz bir şekilde teslim etmekle yükümlüdür. ALICI ise; ürünü teslim alırken kontrol etmek ve eksik, hasarlı olması durumunda kargo yetkilisine tutanak tutturmak zorundadır. Aksi durumda ürün sorunsuz ürün statüsünde teslim edilmiş kabul edilir.

ALICI, iade formu oluşturarak ayıp ihbarı ile birlikte ürünü teslim almış olduğu şekli ile tam ve eksiksiz olarak Essenjet’e göndermekle mükelleftir.

ALICI, teslim edilen ürünlerde açıkça görülmeyen (gizli) ayıplara karşı denetim ve kontrol yükümlülüğünü sağlayacağını, teslim tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde ürünlerde bir ayıp tespit edilmesi halinde derhal Essenjet’e ihbar edeceğini aksi halde ürünü ayıplı hali ile kabul ettiğini beyan eder.

Essenjet, gerekli kontrolleri yaptıktan sonra ALICI’NIN beyanlarında haklı olduğunun anlaşılması halinde ayıplı ürünü değiştirerek ALICI’ YA tüm masrafları karşılamak üzere, yeni ürünü teslim etmekle ya da ürünün bedelini iade etmekle mükelleftir.

ALICI’NIN iade etmiş olduğu ürünün stoklarda kalmaması ya da benzeri nedenler ile ayıpsız ürün ile değiştirme imkânı olmadığı halde Essenjet ürün bedelini ALICI’YA faiz ödemeksizin iade edeceğini beyan eder. Bu durumda KURUMSAL ALICI İade faturası kesmek, BİREYSEL ALICI İade Formu doldurarak Essenjet’e ulaştırmak zorundadır.

ALICI, Satın almış olduğu ürünün kurulum/destek gerektirmesi halinde sadece yetkili servis tarafından müdahale edilmesi gerektiğini bildiğini, aksi halde yetkisiz kişilerce yapılan müdahale nedeni çıkabilecek her türlü sorun/uyuşmazlıkta essenjet’i sorumlu tutamayacağını kabul ve beyan eder.

- Ürünlerin iadesinde vergi usul kanunu ve yönetmelik hükümleri saklı olup ALICI ve Essenjet  İşbu hükümlere riayet etmekle mükelleftir.

MADDE 10. GİZLİLİK

10.1 ALICI’NIN, alışverişi kredi kartı ya da debit kart ile yapması halinde kart kullanımından doğan tüm sorumluluk ALICI’YA aittir. Essenjet herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Gerekli görülen durumlarda Essenjet tarafından kimlik doğrulaması talep edilebilir. Kullanılan kartın ALICI’YA ait olduğu tespit edilemez ise yapılan işlem site tarafından iptal edilebilir. İzinsiz kullanımların siteye bildirilmesi durumunda ise; siparişin sevk edilmesinden önce bildirilmesi durumunda sipariş iptal edilir ve bankaya iade talimatı verilir.

10.2 TARAFLAR, işbu sözleşme gereği birbirleri hakkında elde ettikleri ticari sırları 3. kişilerle paylaşmamakla yükümlü olduğunu, aksi halde doğacak zararlardan sorumlu olduğunu kabul beyan ve taahhüt ederler.

10.3 ALICI işbu sözleşmeyi imzalamakla tüm hükümlerini okuyup kabul ettiğini ve işbu sözleşmenin iradesine ve hukuka uygun olarak kendisine bağlayıcı nitelik kazanacağını beyan, kabul ve taahhüt eder

11. MÜCBİR SEBEP

Sitenin kusurundan kaynaklanmayan, kontrolü dışında gerçekleşen ve öngörülemeyecek diğer olaylar (Mücbir Sebep) sonucu engellenen ya da geciken teslimatlardan site sorumlu tutulamaz. Bu durum işbu sözleşmenin bir ihlali olarak kabul edilemez. İşbu mücbir sebep 1 ay süreyle devam ederse tarafların tek taraflı olarak işbu sözleşmeyi fesih hakkı vardır.

MADDE 12. SÖZLEŞMENİN FESHİ

12.1 Essenjet, sipariş edilen ürünlerin stokta bulunmaması, ALICI’nın ödeme yükümlülüklerini yerine getirmemesi ve ALICI’NIN İşbu sözleşmede belirtilen adresine teslimat yapılamaması halinde sözleşmeyi tek taraflı ve tazminatsız fesih etme hakkına sahiptir. ALICI tarafından ödeme yapılmışsa ürün bedeli ALICI’ ya iade edilecektir.

12.2 Sözleşmenin ALICI’NIN kusuru nedeni ile fesih edilmesi halinde teslimat masrafları ALICI’YA aittir.

12.3 Essenjet işbu sözleşmede bulunan yükümlülüklerini yerine getirmediği takdirde; ALICI bildirim yaparak 7 iş günü içerisinde üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirmesini talep edecektir. Bildirime rağmen Essenjet yükümlülüklerini yerine getirmediği takdirde ALICI İşbu sözleşmeyi feshedebilir. Ürün teslim edilmişse; ürünü iade ederek, ödenen bedelin iadesini isteyebilir. Essenjet’ın kusuru nedeniyle fesih durumunda ürün teslimat ve her türlü masraf Essenjet’e aittir.

MADDE 13. BİLDİRİMLER VE DELİL SÖZLEŞMESİ

İşbu Sözleşme tahtında Taraflar arasında yapılacak her türlü yazışma, mevzuatta sayılan zorunlu haller dışında, e - posta aracılığıyla yapılacaktır. ALICI, işbu Sözleşme'den doğabilecek ihtilaflarda tarafların resmi defter ve ticari kayıtlarıyla, kendi veritabanında, sunucularında tuttuğu elektronik bilgilerin ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, bu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

MADDE 14– YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek tüm ihtilaflarda, Sakarya Tüketici Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır.

İşbu sözleşme ALICI’NIN ödeme yapmasından önce taraflarca kabul edilmiş ve elektronik olarak imzalanmıştır.

İşbu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklarda doğrudan yerleşim yerinizin bulunduğu veya ALICI işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesi yetkilidir (Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde 2018 yılı için Tüketici Hakem Heyetlerinin uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar; ilçe Tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır 4 bin 570 Türk Lirası, Büyükşehir statüsünde olan illerdeki il Tüketici hakem heyetleri için parasal sınır 4 bin 570 Türk Lirası ile 6  bin 860 Türk Lirası arası, Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerindeki il Tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır 4 bin 570 Türk Lirası, Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerdeki il Tüketici hakem heyetleri için parasal sınır 4 bin 570 Türk Lirası ile 6  bin 860 Türk Lirası arası olarak tespit edilmiştir.).

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

Lütfen Dikkat: Kargo tutanağını imzalamadan önce kargo paketinizin taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Kargo paketinizde herhangi bir nedenle hasar var ise teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kargonuzu iade ediniz. Size tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir. Kargo paketi hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden Essenjet sorumlu değildir.

15.Bu şart ve koşulların tamamı Türk Hukukuna tabidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI: Essenjet

ALICI:

TARİH:

Onaylanma Tarihi:

 

IP Adresi:

 

Onay Kodu:

 

Sitemizin sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için teknik çerezler (Cookieler) kullanılmaktadır. Cookie tercihlerinizi değiştirmek ve Cookieler hakkında detaylı bilgi almak için Çerez Aydınlatma Metnimiz için tıklayınız

Anladım

Essenjet uygulamasını indir ve sana özel fırsatları kaçırma.

Bir daha gösterme

Lütfen Bölge Seçiniz

Siparişinizi teslim edebildiğimiz bölgeleri görüntülemek ve bu bölgelerden sipariş vermek için aşağıdaki alanlardan seçim yapınız.*